Warning: Undefined array key "rcommentid" in /data/web/virtuals/329179/virtual/www/domains/espandro.cz/wp-content/plugins/wp-recaptcha/recaptcha.php on line 348

Warning: Undefined array key "rchash" in /data/web/virtuals/329179/virtual/www/domains/espandro.cz/wp-content/plugins/wp-recaptcha/recaptcha.php on line 349
Velikonoční sáčky – Espandro
0

Velikonoční sáčky

Pojďte si vyrobit velikonoční sáčky ze staré záclony, které jsou zdobené ubrouskovou technikou (decoupage).

velikonocni-sacky-1
Materiál: stará záclona, ubrousek, lepidlo na ubrouskovou techniku na textil(jsou k dostání i ve spreji), mašle, nitě, nůžky, kousek igelitu.

velikonocni-sacky-2 Ze staré záclony si ustřihneme obdélník o rozměru 38x36cm. Horní okraj záclony využijeme jako ozdobu.  Látku přehneme na polovinu lícem k líci, sešijeme na šicím stroji za 0,5cm švy a potom šev začistíme v kraji entlovacím stehem . Sáčky obrátíme na líc. Z ubrousků si vystřihneme požadovaný obrázek a odlepíme jednotlivé vrstvy ubrousku, aby nám zbyla jen jedna vrstva.

velikonocni-sacky-3
Do ušitého  sáčku vložíme kousek igelitu, aby nedošlo k prosáknutí lepidla. V místech, kde bude obrázek naneseme lepidlo (nejlépe prstem), přiložíme ubrousek, naneseme znovu lepidlo, pracujeme opatrně, aby nedošlo k protržení ubrousku  a necháme schnout 24 hod.

velikonocni-sacky-4
Po uschnutí přežehlíme přes pečící papír žehličkou (teplota na bavlnu 5minut).

velikonocni-sacky-5
Nakonec sáčky ozdobíme mašličkou, buď protáhneme mašli průvleky, a nebo jen sáček svážeme a uvážeme mašličku.

3.3/5 - (3 votes)

Napsat komentář