Warning: Undefined array key "rcommentid" in /data/web/virtuals/329179/virtual/www/domains/espandro.cz/wp-content/plugins/wp-recaptcha/recaptcha.php on line 348

Warning: Undefined array key "rchash" in /data/web/virtuals/329179/virtual/www/domains/espandro.cz/wp-content/plugins/wp-recaptcha/recaptcha.php on line 349
Látkový tulipán – Espandro
1

Látkový tulipán

Látkový tulipán s kapsičkou na vzkazy. Velikost hotového tulipánu je 24 centimetrů.

tulipan-1
Materiál: zbytky zelené a fialové bavlněné látky, molitan o rozměru 26x14cm tloušťka 1cm, papírový střih, nitě a špejli.

tulipan-2
Nejdříve si ustřihneme obdélník z fialové látky 7x12cm na kapsu, širší stranu dvakrát zahneme a prošijeme na stroji.

tulipan-3
Na molitanu si označíme podle vystřiženého tulipánu místo, kde končí stonek, fialovou látku o rozměru 14×11 (ustřihneme 2x) položíme 1 cm pod čáru, kapsičku umístíme do středu. Zelenou látku o rozměru 14×17 (ustřihneme 2x) nahoře zahneme a položíme přesně na naznačenou čáru na molitanu.

tulipan-4
Při pokládání střihu dáme pozor, aby byl květ tulipánu přesně na rozhraní přechodu barev.

tulipan-5
Našpendlíme celý střih tulipánu.

tulipan-6
Celý výrobek otočíme a klademe látky stejným způsobem jen tam nebude kapsička.

tulipan-7
Tulipán prošijeme přesně podle střihu.

tulipan-8
Celý tulipán těsně za šitím, asi 2mm odstřihneme. Tulipán otočíme a případné nerovnosti odstřihneme z druhé strany, špatně se to stříhá kvůli molitanu. Aby tulipán mohl stát, vyrobíme další dva listy. Použijeme původní listy, vystřihneme 4x obdélníky ze zelené látky 12x 9cm, 2x obdélník stejného rozměru z molitanu. Obšijeme a těsně asi 2mm za šitím odstřihneme. Můžeme listy šít najednou a až potom rozstřihnout.

tulipan-9
Hotové listy našpendlíme na střed a z jedné a druhé strany přešijeme. Aby mohl tulipán dobře stát musí byt spodní listy přesně v rovině  případné nerovnosti zarovnáme nůžkami.

tulipan-10
Do hotového tulipánu vsunem  ze spodu špejli, až do květu a přečnívající kousek ulomíme.

tulipan-11

4/5 - (1 vote)
Tags:

1 thought on “Látkový tulipán”

Napsat komentář