Warning: Undefined array key "rcommentid" in /data/web/virtuals/329179/virtual/www/domains/espandro.cz/wp-content/plugins/wp-recaptcha/recaptcha.php on line 348

Warning: Undefined array key "rchash" in /data/web/virtuals/329179/virtual/www/domains/espandro.cz/wp-content/plugins/wp-recaptcha/recaptcha.php on line 349
Látková slepice – Espandro
4

Látková slepice

Návod na výrobu velikonoční slepice na lahev.

slepice-lahev-1Podle skleněné lahve nakreslíme tělo slepice.

slepice-lahev-3Střih na tělo slepice vystřihneme  2x, nejdříve z papíru, který sešijeme na stroji a zkusíme jak sedí na lahvi, dále zde máme střih na křídla, kapsičky na vajíčka, hřebínek.

slepice-lahev-4Materiál a pomůcky: žlutá bavlněná látka, červený filc, molitan 1 cm silný, střih, nitě, špendlíky, černá fixa na látku, bílý lakový značkovač, nůžky.

slepice-lahev-5Podle střihu vystřihneme ze žluté látky  2x tělo, 4x křídla, 1x kapsičku. Z molitanu vystřihneme díly s přesahy.

slepice-lahev-6Nejdříve 2x zahneme a prošijeme vrch kapsičky.

slepice-lahev-7Spodní díl na kapsičku prošijeme 2x nad sebou dlouhým stehem, abychom ji mohly nařasit. Na molitan od křídel položíme žlutá křídla lícem k líci, prošijeme, necháme v horní části otvor na obrácení. Molitan odstřihneme těsně u šití kolem dokola křídla až k stehu nastřihneme a otočíme na líc.

slepice-lahev-8Na látkovém předním dílu a na kapse naznačíme  křídou a špendlíky, prošití na kapsičky.

slepice-lahev-9Vystřihneme z červeného filcu hřebínek a prošijeme ho v kraji, abychom ho mohli nařasit, a přišpendlit nahoru na hlavičku podle obrázku, přišpendlíme křídla a celou kapsu.

slepice-lahev-10Nejdříve prošijeme kapsy a celou slepici v kraji prošijeme a přebytečný molitan odstřihneme.

slepice-lahev-11Slepici přiložíme lícem k líci a sešijeme k sobě, v kulatinách nastříháme, až k šití a obrátíme do lícu. Křídla v ruce přišijeme k tělíčku.

slepice-lahev-12Slepici dole zahneme a prošijeme. Vystřihneme z filcu zobáček kosočtverec a ve středu  zobáček našijeme  na hlavičku. Bílím popisovačem namalujeme oči, pokud jsou málo vidět  opakujeme 2x, oči dokreslíme černým fixem.

3.5/5 - (2 votes)

4 thoughts on “Látková slepice”

Napsat komentář