Warning: Undefined array key "rcommentid" in /data/web/virtuals/329179/virtual/www/domains/espandro.cz/wp-content/plugins/wp-recaptcha/recaptcha.php on line 348

Warning: Undefined array key "rchash" in /data/web/virtuals/329179/virtual/www/domains/espandro.cz/wp-content/plugins/wp-recaptcha/recaptcha.php on line 349
Brašna – Espandro
0

Brašna

Návod na výrobu tašky na notebook.

brasna-1
Materiál a pomůcky: bavlněnou látku 150×50 na vrchní stranu tašky a druhá bav. látka stejného rozměru jako podšívka. Látku před použitím vysrážíme (přežehlíme napařovací žehličkou nebo smočíme do teplé vody),  1cm molitan, popruh šíře 4 cm dlouhý 2m, suchý zip široký 2 cm (vhodnější bude širší), bavlněné nitě, průvlečné spony, křída, nůžky, špendlíky, jehla, stehovka, žehlička, pravítko, šicí stroj.

brasna-2
Střih na tašku, tento střih je už s přídavky na 1cm švy a na notebook o velikosti 15 palců.

brasna-3
Podle střihu ustřihneme líc a rub tašky, molitan a kapsu z podšívky.

brasna-4
Nejdříve si dvakrát zahneme a zažehlíme vrchní stranu kapsy a prošijeme na stroji. Vždy na začátku a konci šití upošijeme (dáme zpátečku). Žehličkou zažehlíme zbývající tři strany.

brasna-5
Kapsu umístíme na podšívku 6cm od horního okraje přesně do středu, pod horní okraj kapsy z rubové strany dáme kousek složené látky, aby se kapsa nevytrhla přišpendlíme a v kraji prošijeme.

brasna-6
V horní části kapsy ušijeme trojúhelníček, aby se kapsa nevytrhla.

brasna-7
Podšívku s vrchním dílem dáme na sebe lícem k líci a dospod molitan a přišpendlíme k sobě. Na šicím stroji ušijeme obě kratší protilehlé strany a nastřihneme v kulatinách a rozích. Molitan ze švu vystřihneme. ( Na obrázku je prošitá jen klopa, ne až do rohu, bylo by dobré odšít celou stranu i s rohem, nemusel by se na konci podehýbat kraj). Při sešíváni látky s molitanem volíme delší steh.

brasna-8
Obrátíme směrem do lícu, našpendlíme a podle střihu nakreslíme křídou dno tašky, které prošijeme na stroji.

brasna-9
Na klopu podšívky si přišpendlíme  suché zipy asi 1,5 cm od okraje. Tašku přehneme v místě dna, položíme si do tašky notebook a přehneme klopu, abychom zjistili kam máme našít druhou stranu suchého zipu. Klopu a přední stranu tašky prošijeme asi 1 cm od kraje, suché zipy prošijeme 2x kolem dokola.

brasna-10
Tašku složíme, rubem k rubu, aby prošité dno bylo na sobě. Molitan  odstřihneme.

brasna-11
Odstřihneme si z popruhu 40cm a okraje zatavíme nad plamenem aby se popruh netřepil. Na kratší díl našijeme průvlečnou sponu a na druhý konec našijeme dvojitou průvlečnou sponu.

brasna-12
Popruh spojíme

brasna-13
Konec popruhu přišpendlíme  na dno tašky a odšijeme roh dna.

brasna-14
Popruh překlopíme na bok tašky, přišpendlíme a nastehujeme. Popruh prošijeme  na stroji, abychom mohli šít musíme tašku obrátit na rub.

brasna-15
V dolním okraji  přišijeme popruh ručně, je to dost silné na šicím stroji to jde obtížně. Je možné celý popruh přišít ručně.

brasna-16
Konec popruhu už zvládneme šít na stroji, prošijeme popruhy v horním okraji do obdélníčku a kříže (šijeme tašku obrácenou naruby).

4.8/5 - (5 votes)

Napsat komentář