Warning: Undefined array key "rcommentid" in /data/web/virtuals/329179/virtual/www/domains/espandro.cz/wp-content/plugins/wp-recaptcha/recaptcha.php on line 348

Warning: Undefined array key "rchash" in /data/web/virtuals/329179/virtual/www/domains/espandro.cz/wp-content/plugins/wp-recaptcha/recaptcha.php on line 349
Věneček s miminkem – Espandro
3

Věneček s miminkem

Návod na výrobu věnečku s miminkem.

venecek-miminko-2Materiál: dlaždice, váleček, řezák, bílý, bleděmodrý a červený cernit, kraječka,  tavná pistole, bílá a modrá stuha, hnědá nit, alobal.

venecek-miminko-3Podle šablony si vystřihneme z papíru srdíčka a jednotlivé díly na miminko.

venecek-miminko-4S hmotou Cernit pracujeme na dlaždici, na které budeme potom i hotové výrobky péct v troubě při teplotě 130 C 30 minut.  Hmotu zahřejeme v rukách a vyválíme placku, na kterou dáme kraječku a znovu vyválíme válečkem  krajku odstraníme a objeví se nám krásný krajkový vzor.

venecek-miminko-5Podle šablony vykrojíme díly na zavinovačku. Kousek bílé a červené hmoty propracujeme, až docílíme požadovaný odstín růžové.

venecek-miminko-7Z alobalu zmačkáme kuličku  na hlavičku a váleček na tělíčko, z růžové hmoty vyválíme placičku, do které zabalíme hlavičku. Hotovou hlavičku umístíme podle obrázku na zavinovačku.

venecek-miminko-8Horní díl zavinovačky umístíme na tělíčko po okraji přitlačíme a přečnívající  hmotu odkrojíme.

venecek-miminko-9Z bílé hmoty vykoulíme  dvě malé kuličky, které mezi prsty trochu splácneme a umístíme na místo očí. Z červené hmoty vyválíme váleček a dáme na místo pusinky.

venecek-miminko-10Z bleděmodré hmoty vyválíme hubeného hada, z kterého smotáme mašličku.

venecek-miminko-11Mašličku přimáčkneme  na miminko. Doděláme malinké kuličky na střed očí a pusinku rozkrojíme.

venecek-miminko-12
Z červené hmoty, vyválíme placku a podle šablony vykrojíme dvě srdíčka, které dáme na sebe podle obrázku. Hotové výrobky dáme upéct do trouby.

venecek-miminko-13
Z  březových větviček stočíme věneček, který postupně omotáváme nití.

venecek-miminko-14Na hotový věneček nalepíme tavnou pistolí srdíčka, miminko a uvázané mašle. Na hlavičku miminka nalepíme kousek krajky.

venecek-miminko-1

4/5 - (1 vote)

3 thoughts on “Věneček s miminkem”

Napsat komentář