Warning: Undefined array key "rcommentid" in /data/web/virtuals/329179/virtual/www/domains/espandro.cz/wp-content/plugins/wp-recaptcha/recaptcha.php on line 348

Warning: Undefined array key "rchash" in /data/web/virtuals/329179/virtual/www/domains/espandro.cz/wp-content/plugins/wp-recaptcha/recaptcha.php on line 349
Nákupní taška – Espandro
1

Nákupní taška

Návod na zhotovení nákupní tašky, kterou si pomalujeme.

taska-na-nakupy-1Materiál: látka(LISEL s plastem na povrchu – IKEA), nitě, krejčovská křída, nůžky, špendlíky, bílý lakový značkovač- voděodolný (PAINT MARKER).

taska-na-nakupy-2Nejdříve si ustřihneme  obdélník 100x58cm na tašku, druhý obdélník 9x86cm na uší. Vezmeme si bílý popisovač a vrchní díl si pomalujeme jednoduchými obrázky úplně nahoře nemalujeme, taška zde bude zahnuta. Pokud si netroufneme malovat rovnou na látku můžeme si vedle na papír namalovat návrh.

taska-na-nakupy-3Velký obdélník složíme na polovičku rubem k rubu, po lícové straně šijeme  0,4mm šev. Sešíváme dvě strany obdélníku.

taska-na-nakupy-4Potom látku obrátíme na rub a opět sešijeme za větší vzdálenost než první šití asi za 0,6cm. Tento druh švu se nazývá ( dvojitý hřbetový šev).

taska-na-nakupy-5Při použití tohoto švu už není zapotřebí entlovat šev je uvnitř a netřepí se.

taska-na-nakupy-6Než začneme šít ucha přehneme si druhý obdélník na polovinu a vnitřní kraje ohneme dovnitř.

taska-na-nakupy-7Potom kraje  složíme k  sobě a v  krajích prošijeme.

taska-na-nakupy-8Aby taška pěkně stála je zapotřebí prošít dolní rohy  tašky. Srovnáme si boční šev se švem na dno pěkně na sebe  a prošijeme rovně dno ve vzdálenosti 3 cm na každou stranu od švů.

taska-na-nakupy-9Tašku obrátíme na  líc a v horní části nakreslíme krejčovskou křídou dvě čáry 3 cm od okraje. Látku podle čar zahneme do vnitř a v kraji prošijeme.

taska-na-nakupy-10Ušitá ucha ustřihneme  na polovinu, naznačíme střed tašky a od středu na každou stranu stejně přišpendlíme ucha podle obrázku. Ucha prošijeme v místě prošití horního okraje tašky.

taska-na-nakupy-11Potom ucha obrátíme směrem nahoru a prošijeme  kolem dokola a uvnitř křížem, aby se ucha při zatížení tašky nevytrhla.

taska-na-nakupy-12

5/5 - (3 votes)

1 thought on “Nákupní taška”

Napsat komentář