5

Spodnička

Návod a střih na spodničku pod kolovou sukni, nebo šaty.( vel. 38, délka sukně 48 cm)

spodnicka-2
Materiál : viskoza 60 cm  š. 150cm  na  podšívku, tyl 5 m š. 160 cm, guma šíře 0,5 cm 65 cm, bílé nitě

spodnicka-3
Nastříháme si jednotlivé pruhy podle střihu. Délka hotové sukně je asi 48 cm . První patro je z podšívky, potom jsou dva kanýry jeden z podšívky a jeden z tylu. Na tylovém dílu jsou našity dva kanýry z tylu na každém z nich je našitý kanýr.

 

spodnicka-4
Stříhala jsem na podlaze označené  lepící páskou. Lze stříhat i více vrstev na sobě.

spodnicka-5
Šití posledního kanýru. Vypla jsem horní podávání a dala nejdelší steh, stačilo kanýr prošít jen jednou v prostřed a sám se nařasil.

spodnicka-6
Kanýry jsem napojovala tak že pruh na kanýr jsem dala kousek přes sebe a prošívala.  To je kanýr na jeden ze spodních dílů.

spodnicka-7
Sešití prvního podšívkového dílu, lícem k líci. Potom sešijeme dva pruhy podšívky  k sobě. Viskozu je zapotřebí začistit entlem nebo na ovrlocu. Potom ješte začistíme spodní okraj kanýru.
spodnicka-8
Tyl sešijeme dva díly k sobě, nemusí se entovat.

spodnicka-9
Označíme si na vrchním dílu sukně čtrvtiny (barevnou nití stačí udělat steh, lze použít i zavírací špendlík). Podšívkový díl dáme na sebe s tylovým a také si označíme čtrvtiny. Dvakrát prošijeme velkým stehem, přiložíme kanýry lícem k líci vrchního dílu na značky  a zatažením za  nitě nařasíme. Prošijeme na stroji a začistíme.

spodnicka-10Nahoře v kraji prošijeme.
spodnicka-11
Ušitý kanýr našijeme entolovacím stehem.  Na jednom dílu šijeme  tak že kraje jsou zároveň na sobě a na druhém dílu  střed kanýru našíváme na okraj dílu.

spodnicka-12
Oba dva kanýry dáme na sebe označíme čtvrtiny a prošijeme a nařasíme.

spodnicka-13
Kanýr našijeme na tylový kanýr na sukni. Lícem k líci a začistíme. Horní okraj sukně zahneme a všijeme gumu.

spodnicka-14 Hotová spodnička.

Spodnička
5 (100%) 3 votes

5 thoughts on “Spodnička

  1. Dobrý den, vaš návod se mi velmi líbí bohužel můj plán ušít si podle vás spodničku ztroskotal na řádění kanýru… Mohla byste mi prosím pomocí a více mi vysvětlit jak docílit okamžitého řasení? Můj šicí stroj je PFAFF 2450 děkuji moc 🙂

    • Mám také pfaff tiptronik 2020 vypla jsem horní podávání, dala nejdelší steh a nepřidržovala jsem látku a řasilo se to samo.

    • Na sukýnku dlouhou 25cm bych ustřihla 1 díl 1x 100x15cm, druhý díl 2x 160x15cm, na kanýry 10x 160x6cm. Tyto rozměry jsou počítané s přídavkem 1cm na švy a v pase zahnout 2cm. Spotřeba tylu je 105cm na šíři tylu 160cm. Spodničku bych ani nešila.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *